Padají vám neustále vlasy? Na vině může být mnoho příčin

Přepadá vás při pohledu do zrcadla smutek a zoufalství, jelikož vám vlasy stále ubývají? Řídnoucí hříva může být záležitostí genetiky a v takovém případě lze jen těžko ovlivnit. Spíše se pak jedná léčbu v podobě co nejúčinnějšího zastavení padání vlasů. Některé příčiny ale můžete vyřešit a vlasy vám začnou opět růst a vytvářet se nové.

Zaměřte se na stravu

Při hledání skutečné příčiny ztráty vlasů se budete muset vydat na složitou cestu. Nejúčinnějším řešením je začít od stravy, která je zodpovědná za velkou část zdraví vašeho těla. Na vašem talíři by mělo být nejen maso, ale také dostatek syrové zeleniny, ovoce, dále ořechů, ryb a bylin. Jen taková kombinace a pestrý jídelníček může zaručit, že se skutečně všechny potřebné látky vstřebají. Pokud máte jídelníček dobrý nebo ucházející a stále nevidíte změnu, zkuste se ještě zaměřit na zdraví svých střev. Jestliže jsou zanesená, nemusí se látky správně vstřebávat.

Pozor na diety

Při některých dietách je nevhodně složená strava a tělu pak chybí zejména bílkoviny. Ty jsou ovšem nejen pro vaše vlasy velmi důležité. Místo omezování se v jídle raději přistupte na zdravou stravu, která vám nabídne dostatek živin.

Výraznou roli hraje psychika

Je toho na vás už dlouhodobě příliš, ať už v domácnosti nebo zaměstnání? Při vyšší míře stresu mohou být více využívány některé látky ze stravy, které pak tělu chybí v jiných sférách. Stres se podepisuje nejen na kvalitě kůže, ale také na nehtech, zubech a vlasech. Pokud pozorujete, že všechny tyto části ztrácí na kráse, mohou mít jedno společné, a tím je přílišná psychická zátěž.

Hormonální změny

Významnou roli hrají řízené, ale i neřízené hormonální změny. Proto zkonzultujte s lékařkou hormonální antikoncepci, uvažujte, zdali nemůže být na vině puberta, dále například menopauza nebo třeba období po porodu. V takových případech velmi dobře pomáhají doplňky stravy a velmi uklidňující skutečností bývá, že u hormonálních změn je vypadávání vlasů jen dočasné.

Zdroj: Medicinenet.com, Clevelandclinic.org

Autor: Tereza Málková
zavřít reklamu