Podpora erekce: 8 tipů pro pevnou a spolehlivou erekci

Podpora erekce vyžaduje změny životosprávy, podpůrný prostředek, a pokud ji oslabuje zdravotní problém, je nutné vyšetření a začátek léčby. Lékař zjistí, zda erekci zhoršuje fyzický nebo duševní problém. Se slabou erekcí zapojte prospěšné změny.

Doplněk pro podporu erekce funguje okamžitě

Volně dostupné doplňky (prášky, pilulky, nápoje) pro podporu erekce obsahují vitamíny, minerály a výtažky z bylin (klikněte na odkaz a podívejte se na 10 nejprodávanějších). Cílem je zlepšit průtok krve penisem a do několika minut navodit spolehlivou erekci. Doplňky stravy neobsahují léčiva, takže je lze nakupovat bez předpisu v lékárnách nebo e-shopech. Doplňky stravy jsou bezpečné a jejich složení kontrolují úřady. Vždy dodržujte doporučené dávkování, a pokud užíváte léky na předpis, na bezpečnost kombinování s doplňky se zeptejte předepisujícího lékaře.

Podpořte erekci zdravým jídelníčkem

Jíme každý den, proto je důležitá kvalita potravin. Nezdravá, tučná, přesolená, průmyslově upravená a zpracovaná strava ucpává cévy, způsobuje problémy s krevním oběhem, nadváhu nebo cukrovku. Nesprávné potraviny dlouhodobě oslabují erekci a vedou až k erektilní dysfunkci. Podpora erekce správnou skladbou jídelníčku je přirozená, a pokud začnete jíst zdravě, bude účinná každý den.

O problému s erekcí mluvte s partnerkou

Erekci a sexuální výkonnost ovlivňují i duševní faktory. Pokud jste fyzický zdravý a zdatný, erekce může selhávat kvůli stresu, úzkosti, smutku, hněvu a negativním emocím obecně. Kvůli strachu z opětovného selhání muž odmítá sex a nechce opět zklamat partnerku. Právě otevřený rozhovor s partnerkou zmírní tlak a napětí, které kvůli erekci a sexu prožíváte. Svěřit se můžete i sexuálnímu nebo vztahovému terapeutovi a zajít k němu společně s partnerkou. Pomůže vám zvládat problém s erekcí společně a poradí vám dostupné metody zlepšení.

Vyzkoušejte pomůcky pro zpevnění erekce

Nové pomůcky do sexu přinesou nové stimuly a podporu. Erekci lze podpořit pomocí erekčních kroužků. Přiškrtí penis a udrží v něm dostatek krve pro uspokojivý sex. Namísto snahy o co nejlepší výkon vnímejte spíše příjemné pocity, celý proces sexu již od předehry a dráždění a to, jak si užívá partnerka. Pokud je erekce slabá, věnujte se partnerce jazykem, prsty nebo erotickou hračkou, aby trvala stimulace déle a sex byl zajímavější.

Sportem a pohybem zlepšete prokrvení penisu

Pravidelný pohyb kromě erekce celkově zlepší sexuální funkce. Zvýší sexuální libido a výkonnost. Zanedbávání sportu erekci zhoršuje dlouhodobě. Odborníci doporučují každý den minimálně 30 minut pohybu bez přerušení.

Nepijte alkohol a nekuřte

Alkohol oslabuje citlivost penisu a zhoršuje vzrušující vjemy. Časté pití alkoholu zhoršuje prokrvení penisu, kvůli čemu slábne erekce a hrozí až erektilní dysfunkce. Zároveň alkohol oslabuje erotické libido. Ubírá zájem o sex a omezuje jeho prožívání. Alkohol se snažte nepít vůbec, a pokud ano, pouze občasně a v rozumné dávce.

Kouření ucpává cévy v celém těle včetně penisu, kvůli čemu do něj nevtéká dostatek krve. Dlouholetí kuřáci mají velmi často problém s erekcí.

Odpočívejte a mějte kvalitní spánek

Erekci a sexuální funkce oslabuje únava, vyčerpání a nedostatek pravidelného a vydatného spánku. Erekce není pro organismus prvořadá, proto pokud se tělo a mysl unaví, erekce může selhávat. Tělo čeká na odpočinek a až poté dovede správně fungovat. Únava zároveň snižuje hladinu testosteronu a oslabuje libido. Spěte vždy, když jste unavený a nezůstávejte vzhůru dlouho do noci kvůli filmům ani zábavě.

Nechte lékaře zjistit, co způsobuje problém s erekcí

Pokud se vám přirozenými způsoby nepovede podpořit erekci, je důležité nechat svůj zdravotní stav posoudit lékaře. Erekci zkontroluje sexuolog. Zároveň vás může poslat k jinému specialistovi, pokud bude mít podezření, že erekci zhoršuje jiná nemoc (často cukrovka, vysoký krevní tlak, ucpané cévy, problémy se srdcem, snížená hladina testosteronu, zkažené zuby a další). Problémy s erekcí způsobují i některé léky na předpis, nejčastěji antidepresiva, sedativa, hormonální léky, léky na vysoký krevní tlak a další. Jak zlepšit erekci vám může poradit i praktický lékař, takže se objednejte na preventivní prohlídku.

Autor: redakce ZdraveRady.cz
zavřít reklamu