Pohyb je nejlepší cesta pro vaše děti, jak se vyhnou případným depresím

Je dokázáno, že lehké kondiční cvičení má velmi dobrý vliv na zdraví každého z nás. Nejenom že nám dodává spoustu energie, ale taky zlepšuje kvalitu spánku, snižuje krevní tlak, chrání před srdečními chorobami, cukrovkou a rakovinou, zbavuje stresu a podporuje dobrou náladu.

Proč je pohyb tak důležitý?

Ne jedna studie prokázala, že pohyb je důležitý hlavně v období dospívání dítěte, kdy dochází k projevům prvních známek depresí a úzkostí. Jestliže se dítě nevěnuje sportu, nemá žádnou aktivitu, je jasné, že celý den stráví na sociálních sítích, které i dospělého člověka ovlivňují.

Doba pohybu dětí se neustále snižuje a přibývá jedinců trpícími na deprese a úzkostné stavy. Vědci z University of Bristol’s Children také sledovali děti ve věku 12 až 16 let, které vyměnili dvouhodinové sezení u počítače za nějakou pohybovou aktivitu. Výsledkem bylo snížení deprese až o 22 procent v osmnácti letech pozorovaných dětí.

Jak dokáže deprese dítě zničit?

Mnozí z nás si to málokdy uvědomí, ale počínající deprese u mladých lidí mohou vyústit až k myšlenkám na sebevraždu, v horším případě se o sebevraždu pokusí. Tento dnešní problém moderní doby tak rapidně stoupl, jen v USA se počet dětí se sebevražednými myšlenkami mezi léty 2007 až 2015 zdvojnásobil. Sledujte své děti a dávejte pozor na varovné signály, mezi které patří nízké sebevědomí, stranění se kolektivu, nedostatek energie a zájmu, zhoršené známky ve škole a samozřejmě, černé myšlenky.

Abyste tohle všechno zarazili, začněte s dítětem trávit více času, chvalte ho, povzbuzujte, mluvte s ním otevřeně a naslouchejte. Jestliže dítě nejeví zájem o různé pohybové aktivity, jděte do toho s ním, naučte ho zdravým stravovacím návykům a dejte pozor, aby dítě mělo kvalitní spánek. Důležitá je i socializace, berte děti všude s sebou, na rodinné sešlosti, do různých klubů, zapojte ho do školních aktivit.

Autor: Michaela Richterová
zavřít reklamu