Povede se vám vše, na co sáhnete. A bez úrazu!

Při práci v domácím prostředí často zanedbáváme péči o své zdraví. Koho by napadlo pořizovat si speciální pracovní výbavu pro malování stěn nebo pro zalévání zahrady, že? Jenže i kolem domu a zahrádky často musíte provádět i práce, které si pořádnou ochranu zaslouží. Investujte raději do svého zdraví, než abyste zbytečně riskovali. V našem průvodci vám poradíme, jak vybrat ochranné rukavice, jejichž nákup vás nezruinuje, a přitom vám při různých pracích kolem domu pomůžou zachránit kůži.

Lehké práce

Základem každé pracovní výbavy jsou lehké pracovní rukavice, které vás ochrání před oděrkami, špínou a puchýři. Nejlépe oceníte textilní, kožené nebo kombinované pracovní rukavice, které jsou lehké, odolné, a přitom velmi pohodlné. Pořídíte je za pár korun, a přitom vám výborně poslouží při nenáročné práci, jako je práce s lopatou, rýčem, přesunu těžších věcí (např. zahradního nábytku) či lehké práce se dřevem (např. broušení).

Náročnější práce

Do této kategorie řadíme všechny práce, které jsou náročnější a oceníte u nich lepší ochranu. Pro tyto práce doporučujeme především povrstvené nebo máčené rukavice. Oba druhy rukavic jsou většinou v základu ušity z pohodlného bavlněného úpletu, na který je poté nanášena speciální vrstva, která má za úkol zlepšit úchop při práci s různými předměty nebo ochránit nositele před tekutinami nebo vlhkostí. Oceníte je tak nejen při práci v mokru, ale také například při práci s barvami, při které by běžné rukavice neměly šanci.

TIP: Ty nejkvalitnější pracovní rukavice všech druhů, velikostí a materiálů najdete na e-shopu českého prodejce Brudra.

Profesionální práce

Pro speciální práce budete potřebovat speciální rukavice. Ne každý se do těchto činností bude doma pouštět, ale pokud byste se do nich přece jen pustili, máme pro vás tipy na profesionální ochranné rukavice. 

Naším prvním tipem jsou antivibrační rukavice, které se používají pro práci s různými silnými elektronickými přístroji, jako je sbíječka nebo vrtačka. Vibrace, které při fungování tyto přístroje vytváří, vám při delší práci mohou poškozovat klouby a šlachy v dlaních, díky antivibračním rukavicím působení vibrací zmírníte. 

Druhý tip je určen svářečům: při svařování se totiž potřebujete chránit před jiskrami a žárem. To zvládnou jen prodloužené kožené svářečské rukavice z hovězí štípenky. 

Poslední rada patří všem, kdo pracují s motorovými pilami. Tyto přístroje při neopatrné manipulaci mohou napáchat velkou paseku, neprořezné rukavice jsou proto nutností. Jsou vyrobeny z dlouhých vláken, které se při kontaktu s pilou namotají na pilu a zastaví ji. Různé protipořezové a neprořezné rukavice bývají také vyrobeny z různých odolných materiálů, které do určité míry dokážou zabránit proříznutí.

Autor: Katka Procházková
zavřít reklamu