Roušky jsou opět v kurzu. Jak se ale zbavit pupínků, které se pod nimi tvoří?

Od 1. 9. 2020 bude opět zavedena povinnost nosit roušky v uzavřených prostorech a v hromadné dopravě. Co si budeme povídat, v těchto horkých letních dnech si málokdo umí představit nosit roušku delší dobu. A i přestože je jejich nošení velmi důležité a nezbytné při prevenci šíření viru, horké počasí způsobuje, že se pod nimi člověk více potí, čímž dochází ke vzniku pupínků a akné. Poradíme vám, jak na tyto kožní neduhy vyzrajete.

Mytí obličeje je klíčové

Každý den si umývejte obličej jemným čisticím prostředkem, který ho zbaví nečistot. Je také dobré se naučit mýt si obličej vždy před nandáním roušky i po jejím sundání. Nezapomínejte také na správnou hygienu, propocenou roušku pravidelně vyvařujte a zbavte nečistot. Obličej plný make-upu sice zajistí vaši krásu, ale v kombinaci s potem a tím, že pokožka pod rouškou nemůže dýchat, si pouze uškodíte.

Zbavte se odumřelých kožních buněk

Důležitá je také exfoliace nebo peeling, díky nimž ze své pokožky odstraníte odumřelé buňky. Tím dojde k jejímu lepšímu dýchání. Tato procedura také pomůže vaší pokožce přirozeně vstřebávat potřebnou vlhkost. Dejte si ale pozor, abyste to s péčí nepřehnali, exfoliaci provádějte jednou za týden.

Dbejte i na dezinfekci roušek

V předchozím bodě jsme již zmínili, že klíčové je i roušky vyvařit nebo vyprat na nejvyšší stupeň. Pot, odumřelé kožní buňky a látky znečišťující ovzduší se v ní zachytí – a pleti tato kombinace rozhodně nesvědčí.

Žena vykazovala vysoké hladiny rtuti v těle, a to jen kvůli zesvětlujícímu krému na pleť.

Ne každá rouška padne vašemu obličeji

Pokud máte sklon k akné pouze v jedné oblasti pod rouškou, příčinou může být nevhodný tvar roušky, který vašemu obličeji nesedí. Rouška může být příliš malá, nebo naopak velká, čímž dochází ke tření a podráždění pokožky. Experimentujte do té doby, než najdete ideální tvar, který vám bude sedět naprosto bez problému.

K tomu všemu nezapomínejte také na vhodné krémy, co pleť zbytečně nezatěžují, a jednou za čas jí dopřejte masku, jež pleti dodá potřebné živiny.

Autor: Michaela Richterová
ZAVŘÍT