Selena Gomez otevřeně promluvila o své hanbě! Uprostřed bitvy s nemocí lupus se hroutila kvůli komentářům na sociálních sítích

Známá zpěvačka a herečka si v posledních letech prošla těžkými časy. Kromě neustálých rozchodů a návratů s Justinem Bieberem bojovala se život ohrožujícím onemocněním.

Velmi vážné onemocnění

Seleně byl diagnostikován lupus, což je podle Nathional Health Society dlouhodobé autoimunitní onemocnění, které způsobuje záněty kloubů, kůže a dalších orgánů. V současné době sice lék na lupus neexistuje, ale symptomy se mohou velmi výrazně zlepšit, pokud se s léčbou začne včas. Selena musela nakonec kvůli svému zdravotnímu stavu, jeho komplikacím, a následnému selhání ledvin podstoupit i transplantaci jedné ledviny.

Otevřené rozhovory

Od té doby, co se zpěvačky stav zlepšil, cestovala po celé zemi a poskytovala rozhovory, zejména na podporu své nové hudby a připravovaného alba. V rozhovoru s Giving Back Generation promluvila o dopadu svých zdravotních problémů na celý osobní život. Přiznala také, že na léčbu nemoci bude muset užívat léky, které ovlivní její hmotnost. Bohužel, zatímco ona bojovala s nemocí a snažila se vyrovnat se svým měnícím se tělem, lidé na ni útočili na sociálních sítích kvůli její tloušťce.

Do konce života

A protože Selena bude muset brát léky po zbytek života, je pravděpodobné, že její hmotnost bude už napořád kolísat. Měnící se váha závisí na mnoha faktorech, například na ročním období nebo na psychickém stavu. Lidé, kteří na ni útočili prostřednictvím sociálních médií přitom ani nevěděli, jak vážně je nemocná. Selena přiznává, že jí ty komentáře opravdu „dostaly“ a srazily na dno.

Přestala komentáře sledovat

Skončit se sledováním komentářů na internetu byla jediná možnost, jak se Selena mohla ochránit. Ona sama žije přítomností a se svým životem je spokojená. Byla by ráda, kdyby její rozhodnutí nebrat sociální média příliš vážně inspirovalo i další mladé ženy. Podle Seleny je mnoho skvělých a nadaných mladých lidí úplně zničeno obrazem, který o nich média vytvoří.

Než na anonymní sociální média se Selena spolehla na své opravdové přátele a blízké a říká, že nevěří, že by svůj život mohla zvládnout bez nich.

A v tom jí jistě dáme za pravdu, ve vážných životních situacích člověk chtě – nechtě potřebuje podporu, ne shazování a kritiku!

Autor: Michaela Richterová
ZAVŘÍT