Snažíte se zhubnout? Vsaďte na vodu s citronem

Jak je známo, citron působí velmi blahodárně na imunitní systém člověka. Ale fakt, že je také skvělým prostředkem ke snížení váhy, už mnoho lidí neví. A to je velká škoda. A to ani nemusíte držet přísnou dietu! A hlavně, připravit tento „hubnoucí koktejl“ není vůbec nic složitého. Jak je to možné?

Jaký má na tělo vliv voda s citronem?

Hlavní výhodou je, že citron navozuje tělu pocit sytosti, což je velké plus při hubnutí. Pokud se totiž cítíte plní, prostě nemáte potřebu jíst. A to všichni, kdo se snaží zhubnout, opravdu potřebují. Zároveň také voda s citronem dokáže tělo pročistit a dodá mu dostatečné množství tekutin. Citron také podporuje odbourávání tuků, a navíc zajistí lepší psychickou pohodu.

Příprava

Postup přípravy je opravdu jednoduchý – stačí vymačkat čerstvou citronovou šťávu do vlažné vody (voda o pokojové teplotě). Můžete vypít jen tak, nebo tuto vodu povařit, a případně přidat další přísady, které ovlivňují podkožní tuk, jako jsou zázvor, česnek, skořice nebo pepř.

Kdy pít vodu s citronem?

Zde platí jedno základní pravidlo – sklenku vody s citronem je potřeba vypít hned ráno po probuzení, jelikož pomůže dodat energii. Pokud byste ji chtěli pít před jídlem, budete muset po vypití chvíli počkat, než se kyselost žaludku zase dostane do normálu. Poté můžete začít jíst. Citronovou vodu můžete také pít mezi jídly, pokud začnete pociťovat hlad.

Jaké jsou výhody citronové vody?

Největší výhoda je její schopnost rozkládat tukové buňky a lipidy. Kromě potlačování hladu ale tako normalizuje metabolismus, odstraňuje toxiny, zlepšuje stav pokožky a vlasů. Pokud chcete zhubnout, nemusíte nějak zvláště omezovat množství jídla, ale přidat do své stravy citronovou vodu. Samozřejmě byste se ale měli vyhnout mastným a smaženým jídlům, sacharidům a mouce.

Citron ale nemusíte míchat pouze s vodou. Můžete jej použít do salátů, polévek, pokapat jím ryby i maso. A samozřejmostí je také citron v čaji či kompotech.

S citronovou šťávou se to ale nesmí přehánět!

I přes všechny tyto příznivé účinky, musíte počítat s tím, že citron působí jako kyselina, která může podráždit mnoho orgánů, pokud to s jeho konzumací budete přehánět. Může tak způsobit nepříjemné ekzémy, až záněty v zažívacím traktu. Zároveň je také při častém užívání agresivní k zubní sklovině. Abyste se tomu vyhnuli, doporučujeme pít citronovou vodu slámkou, a následně si vypláchněte ústa vodou.

Zdroje: medicalnewstoday.com

Autor: Michaela Richterová
zavřít reklamu