Tipy, jak si udržet pevné zdraví a odolnou imunitu

Barevný podzim plný padajícího listí a vůni přicházejících Vánoc nám může trochu znepříjemnit věčně ucpaný nos, kašel nebo únava, která k chřipce a nachlazení patří. Přinášíme vám pár tipů, jak období plné všudypřítomných bacilů zvládnout co nejlépe.

Kvalitní strava i psychická pohoda

Dokola omílaná doporučení jsou zkrátka nakonec vždy tím, co je pro naše tělo nejdůležitější. Dopřejte si dostatek spánku, odpočinku a dobré nálady. Stres totiž nepřidá ani našemu fyzickému zdraví. Tělu dodávejte kvalitní a pestrou stravu bohatou zejména na vitamíny C a A. Pro odolnost naší imunity tělu nesmí chybět ani vitamín D, zinek a selen. Vyhněte se proto konzumaci přemíry jednoduchých cukrů a sáhněte raději po ovoci, zelenině nebo cereáliích. Někdy je ale složité zkonzumovat v potravinách doporučené množství všech minerálů nebo vitamínů, proto se nebojte sáhnout po kvalitních doplňcích stravy, které vám s přísunem optimální dávky živin potřebných pro vaše tělo pomohou. 

Zdraví v tobolkách

K pročištění těla a posílení obranyschopnosti organismu dnes můžeme vybírat z dlouhé řady produktů, které nám v podobě doplňků stravy mohou pomoci zajistit, že nám žádný z potřebných vitamínů nebo minerálů nemusí chybět. V tobolkách můžeme kromě zpracovaných vitamínů a minerálů najít i kurkumu, rakytník, šípek nebo jiné rostlinky, které bychom jinak zdlouhavě připravovali do podoby, která by pro nás byla pohodlně stravitelná. Na Notino.cz můžete v rámci Black Friday výhodných nabídek sehnat právě i takové produkty za výhodné ceny. 

Dopřejte tělu dostatek pohybu

Pokud jste zrovna zdraví, nic vás netrápí a dýchání nestěžuje kašel nebo rýma, dopřejte tělu o dostatek pohybu. Každý krok se počítá, proto si nemyslete, že pouhá chůze nestačí. Ba naopak – tělu nejpřirozenější pohyb se dá praktikovat v každém počasí a pobyt na čerstvém vzduchu je pro celkovou fyzickou i psychickou pohodu více než žádoucí. Nebojte se ani lehkého otužování. Při sprchování uberte stupně vody nebo pozvolna ubírejte vrstvy, do kterých se oblékáte. Posílení imunity je zkrátka komplexní záležitostí, a je třeba k ní tak přistupovat. 

Autor: redakce ZdraveRady.cz
zavřít reklamu