Trápí vás těhotenské nevolnosti? Zkuste jim předejít jednoduchým způsobem

Radost z těhotenství velmi brzy u mnoha maminek vystřídají ranní nevolnosti, které se objevují v prvních měsících a umí pořádně znepříjemnit život. Zatímco některé ženy zvládají své zaměstnání a denní program jako doposud, jiné jen leží v posteli, nepřijímají potravu a bojují s podrážděným žaludkem. Pro takové existuje několik základních tipů, jak si v rychlosti ulevit od nejhorších obtíží.

Omezte pachy ve svém okolí

Čerstvě těhotné ženy se stávají velmi citlivými na různé pachy. Odborníci tvrdí, že to mají podobně i samice zvířat, které tak v těhotenství poznají, že se blíží nepřítel nebo nebezpečí a mají možnost včasného útěku. Moderní ženy ale takové vybavení nepotřebují, a proto se zvýšenou citlivostí bojují.

Vyhněte se všemu, co vám způsobuje závratě. Naopak se obklopte příjemnými vůněmi. Potraviny jako je cibule, česnek, syrové maso a podobné kusy doma buď velmi dobře uzavřete, nebo je raději vůbec nekupujte.

Jezte častěji menší porce

Pokud jste byla zvyklá jíst třikrát nebo dokonce jen dvakrát za den, takové návyky budete muset změnit. Dítě vás donutí zaměřit se více na ovoce, čerstvé potraviny, a kvůli nevolnostem naopak omezíte omáčky a těžká jídla.

Ráno si k posteli připravte ovoce nebo nějaký lehce sladký zákusek, ten vám pomůže rychle navýšit cukr v krvi a ranní nevolnosti nebudou tak vážné. Celý den mějte po ruce drobnosti, které můžete jíst jako svačiny. Díky tomu nebudete mít nikdy hlad a děťátko vás potrápí co nejméně.

Velmi dobré účinky prokazuje také zázvor. Pokud vás nevolnosti přepadají během dne, pořiďte si zázvorové bonbony nebo lízátka. Ty vás z těžké situace vysvobodí.

Nebojujte s nevolností

Během prvních týdnů vás může překvapit extrémní únava, žízeň, nechutenství a mnoho dalších doprovodných jevů. Taková situace je normální, jelikož si dítě vytváří příznivé podmínky pro život. S takovými nevolnostmi proto nebojujte. Naopak si vezměte pár dní volno v práci, zaměstnejte partnera domácími pracemi a odpočívejte.

Zdroj: Parents.com

Autor: Tereza Hotovcová
ZAVŘÍT