Vzdělávání a zdravý životní styl k sobě neodmyslitelně patří

Mnoho z nás díky pravidelnému sportování a správné výživějiž pečuje o svou fyzickou kondici, ale neměli bychom zapomínat, že náš spokojený život není jen o fyzickém, ale i psychickém zdraví. Již odjakživa platí osvědčené pořekadlo, že „ve zdravém těle je zdravý duch“. 

Obzvláště teď, na prahu zimy a s příchodem chladnějších dnů bychom měli o to více dbát o svou duševní pohodu. Přeci jen venku je každým dnem méně světla, a ne každému se chce v tomto počasí sportovat stejně jako v létě. 

Canva.com

Čas pro náš mozek

Co je nevýhoda pro jedno, to se stává výhodou pro druhé. Máme nyní o to více času se věnovat sebezdokonalování naší mentální stránky. Vědecké výzkumy jednoznačně potvrzují, že vzdělávání má pozitivní vliv na naši mozkovou činnost. Proces učení a získávání nových znalostí totiž vytvářísynaptická spojení, čímž v konečném důsledku posilujeme paměť i celkovou efektivitu. Pro náš mozek je tedy velmi důležité na sobě neustále pracovat a posilovat ho. Nové poznatky a myšlenky se mohou stát naším palivem stejně dobře jako kvalitní sportovní výkon.

Optimální forma výuky

V oblasti vzdělávání existuje mnoho možností seberealizace. Někdo preferuje výuku jazyků, jiný se rád zaměřuje na zdokonalování své umělecké stránky, či se ponoří do světa techniky. Pro ty, kteří mají ty nejvyšší kariérní cíle a podnikavou duši je pak dobrou variantou manažerské vzdělávání. To je vhodné pro všechny, kteří za sebou již mají akademickou výuku, nebo již v praxi něco zažili a potřebují nový impuls. V tomto typu studia totiž spojí praktické dovednosti s teoretickým rozhledem a získají nové know-how. 

Proč právě toto studium• Lektoři zaměření na praxi: výuka není pouze teoretická, ale zaměřuje se na reálné situace z prostředí trhu a byznysu• Nový pohled na kariéru: manažerské studium rozšiřuje obzory a poskytuje nové perspektivy a know-how prokariérní i podnikatelský rozvoj• Vzájemná výměna zkušeností: mnoho studentů ocenilo na výuce především možnost výměny informací a znalostí nejen s lektory, ale i s kolegy z jiných oblastí byznysu• Pestrý výběr programů: ať již jde o tradiční programy typu krizový management, management a leadership, management ve zdravotnictví, tak i nové specializace jako jsou podnikání a inovace nebo sociologie a psychologie• Optimální forma výuky: kombinovaná i online formastudia vychází časově vstříc prakticky každému a obě varianty nabízí stejně kvalitní vzdělávání dle preferencíkaždého studenta

Studium tedy nejenže přináší nové znalosti, ale také rozvíjí sociální dovednosti a otevírá nové možnosti. Nezůstávejte jen u péče o fyzické zdraví. Investujte do svého duševního kapitálu prostřednictvím vzdělávání, a najděte rovnováhu mezi tělesným a mentálním zdravím. MBA studium naCambridge Business School vám přinese spokojenost nejen v profesním životě, ale posune vás i v tom osobním. Nejbližšístudijní cyklus může být začátkem cesty k novým perspektivám a životnímu rozvoji.

Autor: redakce ZdraveRady.cz
zavřít reklamu