Zbavte se křečových žil a vystavte létu krásné nohy

Přidat na Seznam.cz

Pokud vás trápí metličkové žíly, rozšířené žilky či žíly křečové, máme pro vás dobrou zprávu – už vás trápit nemusí. Existuje řada účinných metod, které vaše žíly uvedou zase do pořádku.

Možná máte z obdobného zákroku strach, ale není k němu důvod. Křečových žil se můžete zbavit za pouhých 20 minut a ihned vrátit k běžným aktivitám. Dokonce ani kompresní punčochy nejsou potřeba.


Metoda VariClose

Provádí se bez anestezie, za plného vědomí, ale ničeho se neděste. Do žíly se zavede kanyla a tou se vstříkne speciální žilní lepidlo. Pocítíte jen vpich a bezprostředně po zákroku odcházíte domů, a pokud chcete, můžete si jít rovnou třeba zaběhat. Metoda je vhodná pro ty z vás, které mají varixy na velkých žilách vystupující nad kožní povrch.

Na každý typ problému se žílami se najde vhodný zákrok, záleží jak na vaší volbě, tak na doporučení lékaře. A z čeho že lze vybírat?

Sklerotizace

Během tohoto zákroku se do rozšířených povrchových žilek vstřikuje pomocí tenké jehly roztok takzvané sklerotizační látky, který způsobí jejich zničení. Roztok obsahuje anestetikum, a tak je aplikace zcela bezbolestná. Cena se pohybuje od 3.000 Kč.

Laserové odstranění

Jde o endovenózní zákrok, kdy se do žíly malým vpichem zavede vlákno diodového laseru. Aplikuje se laserová energie, poté je žíla postupně uzavřena a tělo ji vstřebá. Cena této metody začíná na 24.900 Kč.

Odstranění křečových žil radiofrekvenčním vláknem

Jedná se rovněž o minimálně invazivní endovenózní metodu odstranění kmenových varixů. Vpichem se do křečové žíly zavede optické radiofrekvenční vlákno. Celá poškozená žíla se zataví a poté samovolně vstřebá. Zákrok je nejen velmi šetrný, ale též velmi účinný – odstraňují se pouze poškozené úseky žil a nevznikají nevzhledné jizvy. Zákrok se provádí při lokální anestezii a cena se pohybuje od 29.900 Kč.

Metoda CLARIVEIN

patří mezi nejmodernější, odborný název zní mechanochemická ablace. Lokálně se znecitliví místo vpichu a pod ultrazvukovou kontrolou se žíla zevnitř mechanicky naruší a za pomoci sklerotizační látky se stáhne a zanikne. I tady je cena zhruba od 29.900 Kč.

Flebektomie

Čili chirurgické odstranění žil, je metodou odstranění bočních křečových žil z malých řezů. Tato metoda se používá v případě, kdy jsou varixy natolik veliké, že je nelze ošetřit skleroterapií nebo se nedá spoléhat na jejich samovolné vymizení po radiofrekvenčním či laserovém ošetření. Zde je cena od 19.900 Kč.

Před tím, než si z nabízených metod vyberete, lékař vás důkladně vyšetří ultrazvukem. Tak zjistí, zda jsou hlavní žíly zdravé a doporučí vám nejvhodnější způsoby odstranění problematických žilních partií.

Autor: Bára K.

#kvíz Vyhodnocení |

👌 Skvěle! Všechny odpovědi máte správně.

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru

Ještě jste nečetli

Mohlo by Vás zajímat

Články pro Vás

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VARIETY STYLE s.r.o.