Zmírněte účinně bolest zubů, než se dostanete ke svému zubaři

Zubařů je málo, jejich ordinace jsou často plné a ordinační doba vám nemusí vyhovovat. Pokud vás bolest zubů zastihne náhle, je dobré znát pár triků, jak si s ní doma poradit. Nebudete potřebovat drahé léky, jen přírodní metody a produkty, které vám před návštěvou odborníka alespoň trochu uleví.

Použijte obklad pro zklidnění

Bolavé dásně a zuby nejčastěji natečou a jsou citlivé na dotek. Takovou bolest zmírníte nejlépe studeným obkladem. Nezapomínejte, že led vám může způsobit popáleniny na kůži, proto jej vždy přikládejte na pokožku jen zabalený v textilii. Krevní cévy se v postižené oblasti zúží, otok se zmírní a vám se uleví.

Vsaďte na výplach úst

V první řadě je třeba myslet na dezinfekci, stejně jako u jiných poranění. Pokud trpíte zánětem, je ideální ústa vypláchnout slanou vlažnou vodou. Zbavíte se tak všech nečistot, bakterií a zbytků jídla, které se mohou zaseknout v mezerách mezi zuby, pod uvolněnou plombou a působit na místě neplechu a bolesti.

Česnek jen pro odvážné

Česnek sice nemá pro všechny zrovna vábné aroma, ale při léčení zubů je ideálním pomocníkem. Zbavuje totiž ústní dutinu všech nebezpečných bakterií. Rozmačkejte proto jeden stroužek a přiložte tuto pastu na postiženou oblast. Pokud je taková metoda na vás příliš, můžete celý stroužek cucat nebo opatrně kousat. Na podobném principu funguje také hřebíček, který možná najdete v kuchyni mezi kořenkami nebo například tymián.

Bylinkové čaje zmírní otok

Jestliže máte doma heřmánek, mátu nebo jiné zklidňující bylinky, právě teď nadešel ten správný čas pro jejich léčivou sílu. Připravte si z nich odvar, kterým si můžete ústa vypláchnout. Pokud máte bylinky v čajovém pytlíku, neváhejte si je přiložit přímo na postižené místo u dásně nebo zubu. Pokud jej prolijete teplou nebo studenou vodou, poslouží sáček také jako malý, ale účinný obklad.

Zdroj: Healthline.com

Autor: Tereza Málková
if (show_sssp) { document.querySelector(".fb-comments").remove(); }
zavřít reklamu