Holčička z Polska celé tři roky od svého narození nechodila kvůli deformaci nohou

Tříletá holčička se narodila s mimořádně vzácným stavem, který způsobil, že se její dolní končetiny ohýbají dozadu. Až nedávno podstoupila operaci, která jí změnila život – sama se postavila na nohy a může chodit.

Kvůli svému onemocnění nemohla chodit

Victoria Komada, holčička z Polska, trpí oboustrannou tibiální hemimelií, vrozenou deformitou, která způsobila, že se narodila s deformovanýma nohama. Lékaři nejprve rodině řekli, že její jedinou možností je amputace obou nohou. Jenže to se rodičům Victorie nelíbilo. Na Floridě však našli amerického chirurga, který řekl, že existuje další možnost: Jedna její noha by mohla být zachráněna.

Záchranu našli až na Floridě, kam se na devět měsíců museli odstěhovat

V červenci roku 2018 všichni odcestovali do Paley Institute na West Palm Beach na Floridě, kde jim Dr. Dror Paley řekl, že by mohl spravit její levou nohu. Ale aby mohla chodit, musel by amputovat pravou nohu a vybavit ji protetikou.

Čtěte také: Tříletá holčička trpí dětským Alzheimerovým syndromem. Jak je to možné?

Po operacích Victoria trpěla šílenými bolestmi

Victoria podstoupila první operaci 24. července 2018. Dr. Paley amputoval pravou nohu nad koleno, do její levé nohy vložil šrouby, ke kterým mohl být připevněn fixátor kosti. Šrouby byly poté po celé měsíce utahovány tak, aby nohu dostaly do správné polohy. K její druhé operaci došlo 13. listopadu 2018, která spojila všechny kosti v levé noze k sobě.

Victoria měla celé dny a noci bolesti, její rodina trpěla s ní. Naštěstí už se sama dokáže postavit na nohy a ujít několik kroků. Všichni si oddychli a těší se na lepší zítřky.

zdroj: Facebook/Na równe nogi

Autor: Michaela Richterová
ZAVŘÍT