Kanadská modelka plakala fialové slzy. Co bylo příčinou?

Lidé jsou různí – někdy nás něčí výmysl pobaví a jindy zase ohromí natolik, že se sami sebe ptáme, zda je to vůbec možné. To je právě případ ženy, která pro svou kariéru byla schopna snad téměř všeho. Mladá modelka z kanadské Ottawy dostala pořádně bolestivou lekci, kvůli kosmetickému zákroku málem přišla o oko i zrak.

Tetovat se dnes dá už téměř vše

Modelka Catt Gallingerová (24 let) se rozhodla pro velmi nebezpečný zákrok, kdy si nechala vytetovat oční bělmo neboli tzv. skléru. Tetování se provádí tak, že se barva do očního bělma vpíchne injekční jehlou. Jelikož chtěla vypadat „jinak“, nechala si do oka stříknout fialový inkoust, ovšem celý zákrok rozhodně podle jejích představ nedopadl tak, jak měl. Místo toho, aby její oko bylo fialové, se nafouklo a začalo pomalu vytěkat.

Zákrok ji málem připravil o oko

O svůj nepovedený nápad se podělila se fanoušky na sociálních sítích, kde uvedla, že nejdříve jí z oka začala téct fialová krev, až poté vznikl velký otok, který způsobil i špatné vidění. Nakonec si všimla, že jehla jí roztrhla část bělma, což vedlo k potížím se zrakem. Catt okamžitě vyhledala lékařskou pomoc, kde dostala léky, masti a oční kapky na snížení otoků, rozšíření zornice a vyloučení inkoustu. Také ve svých příspěvcích uvedla, že je velmi vděčná za to, že nepřišla o rohovku.

Catt Gallingerová navštívila nelicencovaný tetovací salon

,,Toto je velmi velká daň na mém duševním zdraví. Každý den je jiný, nevím, co bude zítra, až se probudím. Někdy se cítím lépe, jindy to chci všechno vzdát,“ řekla Catt Gallingerová při rozhovoru pro The Canadian Press. Podle lékařů došlo k pochybení v salonu, kde mladou ženu tetovali, tehdy bylo použito nesterilní zařízení, což vyvolalo v oku infekci.

Nepřehlédněte: Tetování aneb jaké neduhy doprovází tento trend moderní doby?

Catt se otevřeně svěřila, že svou kariéru touto hloupostí pohřbila. Nedovede si představit, že by ještě někdy měla v budoucnu někde veřejně vystupovat. Což je škoda, protože Catt je velmi sympatická žena.

Tento krok už totiž nelze vzít zpět – a u někoho může propuknout alergická reakce, které se člověk nezbaví, nebo v horším případě může dojít k infekci, jako tomu bylo v případě modelky Catt Gallingerové.

Zdroj: Facebook/Catt Gallinger

Autor: Michaela Richterová
if (show_sssp) { document.querySelector(".fb-comments").remove(); }
zavřít reklamu