Keep smiling! Dobrá mysl je půl zdraví

Nejde nám o to, za každou cenu propagovat americký způsob myšlení, pravdou ale je, že pokud se usmíváte, zlepšuje se automaticky i vaše vlastní nálada. O pozitivním myšlení už toho bylo také napsáno mnoho, a upřímně, jsou situace, kdy ho prostě praktikovat nejde nebo jen s velkými obtížemi. Ale určitě pomůže, pokud se člověk dívá na svět optimističtěji. Jak na to?

Každé ráno jste plni obav a srovnáváte se s ostatními?

Pokuste se domnělá negativa změnit v pozitiva! Stačí začít tím, že si pozitivní tvrzení budete opakovat, i když jim zpočátku nebudete úplně věřit. Ale čím častěji si je budete říkat, tím rychleji je vaše podvědomí přijme jako fakt.

  • Berte věci takové, jaké jsou.
  • Je důležité netrápit se věcmi, které stejně nemůžete změnit.
  • Dejte svému životu smysl.

Zvolte směr a najděte si cíl, pro který vám bude stát za to ráno vstát z postele! Nejlepší smysl života, který vás obohatí, najdete ve své práci, ve vztazích či zážitcích. Dobrým cílem je pomoc druhým.

Myslete na sebe

Přehodnoťte život tak, abyste nestáli za přáními a potřebami všech ostatních.

Uvědomte si!

  • Každé životní „zastavení“ znamená začít obrůstat mechem a zkostnatět.
  • Neodkládejte svůj život, naopak! A začněte hned. Učte se jazyky, začněte vyšívat, choďte na kurzy, přednášky, seznamujte se s novými lidmi. Jde to v každém věku.
  • Vychutnejte si opravdu důkladně každý kompliment, ocenění či pochvalu.
  • Nepřestávejte si vážit lidí okolo sebe, o které se můžete opřít a dejte jim to najevo. Vězte, že se vám to v mnohém a dobrém vrátí.

Smějte se!

Smích, pozitivní pohled na svět a pohoda, dokáží vytěsnit negativní náladu, která organismus ovlivňuje a oslabuje. Pokud trpí naše duše, jsme náchylnější k onemocnění. Výzkumy to potvrdily – pozitivní prožitky vedou ke zvýšené produkci protilátek a k posílení imunitního systému. Není to snadné, ale snažte si co nejvíce udržovat „dobrou mysl“ a cílevědomě se vyrovnávejte s negativními emocemi, jako je zloba, nenávist, žárlivost, ale i nadbytečný strach a úzkost.

Dobří politici o tom vědí své, proto zejména na amerických televizních obrazovkách vidíme samé rozesmáté tváře. Po nás, Čechy, je to trochu přehnané.

Ale význam úsměvu zůstává, jak to vyjádřil jeden známý spisovatel:  „Svět je zrcadlo. Mračte se do něj a bude se na vás mračit taky. Zasmějte se a bude vám veselým a laskavým společníkem.“

Jak se vám tento citát líbí?

Autor: Vlastimil Vachta
zavřít reklamu