Konečně bez problémů a starostí! Vyčistěte si hlavu pomocí speciální masáže.

Určitě znáte principy jógy, relaxace, pravděpodobně též akupunktury, akupresury a různých masáží. Ale možná jste nevěděli, že s vaší myslí může pohnout i feng-šuej.

Nový přístup

Pokud máte pocit že jmenované metody nějak „nepomáhají“, možná zkuste „nový“, přístup masáže akupunkturních bodů. Nový asi moc není, ale mezi lidmi není rozhodně tak známý. Určitě vyhledejte odborníka, který má nějaké certifikáty, něco si zjistěte na webu, zkrátka abyste nepadli do rukou nějakého šarlatána. Už na první schůzce se skutečným odborníkem můžete mít pocit, jako by vaše problémy a myšlenky mizely.

Anketa: Jakou formu uvolňující terapie upřednostňujete?
Celkem hlasů: 586

Práce s akupunkturními body

Chvíli si povídáte trochu jako při klasické psychoterapii, pak se klidně položíte a zavřete oči. Terapeut kolem vás asi hodinu chodí, tu se jemně dotkne vaší hlavy, ruky, nohy… Celkem se dotkne 32 bodů, které souvisejí s prací, vztahy, sebevědomí či například penězi. Body zkrátka souvisejí s různými oblastmi života, kde máte „ztažené“ myšlenky. Dotyky je uvolňují.

Žádná slova, žádná muzika, jen zvuky z ulice či domu a vaše vlastní myšlenky. Možná na chvíli i usnete, ale to prý nevadí. Stejně to vypadá, že se vlastně nic neděje. Přitom se ale musí dít velké věci, velké změny, když otevřete oči, hned cítíte, jako by něco bylo jinak. A vnímáte jemnou euforii. Tichou. Tuto energii si pošetřete, vydrží až 14 dní.

Když vypnete „autopilota“

Pokud vás zajímá, zda můžete něco podobného zažít i doma, bez docházení či placení, tak prý to lze. Jde o práci s myslí, a důležité je, aby se člověk ptal a nechával otevřené možnosti. Psychologové tvrdí, že vše, co prožijeme, uloží se jako informace do těla. Pokud se stejná nebo podobná situace opakuje, tělo automaticky zopakuje i svou předchozí reakci. A při této terapii jde o to, abyste se naučili autopilota vypustit, ne ho přeprogramovat, jak to dělá většina terapií, ale prostě jen nechat otevřené možnosti. Problém je totiž také o tom, že pořád něco posuzujeme. A nejvíc sami sebe. Podle toho se pak také chováme.

Co ještě pomáhá a jak se rychle dostat ze smutku?

  • Vyklepejte tělo. Zaskákejte si, proběhněte se nebo zadupejte.
  • Pusťte si nahlas hudbu. Nechte muziku, ať změní vaši energii.
  • Koukejte chvíli „do blba“. Na chvíli se totiž vypnou myšlenky.
  • Zavolejte své jméno. Když mluvíte sami se sebou (a většinou je to negativně), zkuste se oslovovat jménem. A klidně tak, jak vám říkala maminka, láskyplně.

Vyzkoušíte? Stojí to za to. A pokud vám terapie nepomůže, alespoň se vám otevřela nová cesta.

 

Autor: Michaela Richterová
ZAVŘÍT