Nejlepší druhy cvičení, které pomáhají lépe zvládat příznaky ADHD

Možná jste už slyšeli, že pravidelné cvičení může oživit vaši náladu. Pokud máte ADHD, cvičení vám pomůže se cítit dobře a pomocí něj tak lépe dokážete ovládat příznaky této nemoci. Připravili jsme pro vás seznam aktivit, které jsou pro lidi s ADHD vhodné. Pojďme do něj nahlédnout.

Aerobní cvičení

Principem aerobního cvičení je zvýšená srdeční frekvence po určitou dobu – většinou 30 nebo 40 minut. Díky tomuto cvičení se v mozku vytváří „nové cesty“, které jsou zaplaveny hormony, co pomáhají k udržení pozornosti. Můžete vyzkoušet například běh, rychlochůzi, cyklistiku nebo plavání. Jestliže budete cvičit venku, příznaky ADHD můžete snížit na minimum.

Bojová umění

Odborníci tvrdí, že čím složitější je vaše cvičení, tím je to lepší pro váš mozek. Sport jako karate, taekwondo, jiujitsu a judo se zaměřuje na sebeovládání a spojuje vaši mysl a tělo. Když děláte bojová umění, získáte trénink v dovednostech jako je:

  • zaměření a koncentrace,
  • lepší paměť,
  • zklidnění,
  • jemné motorické vlastnosti,
  • trpělivost.

Pokud ale bojovému umění moc neholdujete, můžete vyzkoušet podobně zaměřené aktivity jako například horolezectví, tanec, gymnastika nebo jóga.

Silový trénink

Pokud teprve se cvičením začínáte, vrhněte se do toho aerobního. Poté k němu přidejte i nějaké silové cvičení – jako jsou například dřepy, kliky, vzpěry, výpady.

Týmové sporty

Jestliže se rozhodnete pro nějaký týmový sport, může to být právě to, co vás donutí se několikrát týdně zvednout a jít sportovat. Organizované sporty mají všechny výhody fyzického cvičení s bonusem sociální skupiny, která vás motivuje. Týmová práce zdokonaluje komunikační schopnosti a pomáhá vám trénovat mozek tím, že promýšlíte strategii dané sportovní akce dopředu. Být součástí týmu může také zlepšit vaše sebevědomí.

Jak se perete s ADHD vy? Máte své tajné triky, nebo pravidelně sázíte na pohybové aktivity?

Autor: Bára Králová
Tagy: ,
if (show_sssp) { document.querySelector(".fb-comments").remove(); }
zavřít reklamu