Nové diety, permanentky do fitness center aneb hubnutí je často pěkně finančně náročné. Jak zhubnout levně?

Permanentky do bazénu, fitness centra, na badminton, squash… a mnoho dalších výdajů, které se s hubnutím spojují. A to ani nemluvíme o osobních trenérech, výživových poradcích a plánech na hubnutí, které jsou sestaveny na míru přímo vám. K tomu nějaké ty doplňky stravy, proteinové nápoje a energetické müsli tyčinky bez cukru. Počítali jste někdy, kolik za svou usilovnou snahu zhubnout měsíčně utratíte?

Lze hubnout levněji?

Za nové nápady a produkty se platí. Jak to ale dělali lidé dřív? V době, kdy jediným možným způsobem hubnutí bylo méně jíst a více cvičit? I dnes ale můžete zhubnout bez toho, že budete platit jako o závod. Jak říká špičkový osobní trenér Jonathan Kibble: „S trochou kreativity a odhodlání můžete své fitness cíle proměnit ve skutečnost, aniž byste vyčerpali své bankovní konto.“ A Jonathan také doporučuje nejlepší způsoby, jak se zbavit kil, a nikoli peněz!

Běžecké boty jako základ

Od doby, kdy jste měli permanentku do místního fitness centra už možná uběhla dlouhá doba. Nevadí. A své členství ani nemusíte obnovovat. Stačí se ujistit, že tím, co děláte, zvyšujete svou srdeční frekvenci. Zejména běh je jednou z nejlepších forem cvičení venku. Je to zdarma a můžete to dělat kdekoli, kdykoli, sami či s přáteli nebo rodinou. Běh je asi nejlepší způsob vůbec, jak zlepšit svou kardiovaskulární kondici, posílit kosti, a dokonce snížit napětí a stres.

Asi sami uznáte, že běhat v tělocvičně na běžeckém pásu (a ještě za to platit) je nesmyslné, když se dá běhat venku, na čerstvém vzduchu. A co víc! Nemusíte ani běhat, můžete si dát jen svižnou procházku, a svou kondici tak stejně zvýšíte. Ve skutečnosti můžete při procházce spálit 100 až 300 kalorií za pouhých 30 minut, v závislosti na vaší hmotnosti. A úplně nejlepší je to, že za chůzi se stále ještě nikde neplatí!

Venkovní posilovna

Jde o tak rozšířený mýtus, že se prakticky stal pravdou. Tedy to, že jediné místo, kde můžete zapracovat na své fyzické zdatnosti, je uvnitř dusné posilovny. Přitom přeci úplně stačí jít na zahradu nebo do místního parku a udělat si tam několik tréninkových okruhů. Jonathan Kibble říká: „Venkovní tělocvičny jsou k dispozici zdarma a téměř všude. A pokud potřebujete povzbuzení, vytáhněte ven některého ze svých přátel. Vzájemně se budete motivovat a skvěle si to užijete!“

Digitální tělocvična

Také váš telefon může dělat spoustu užitečných věcí a pomáhat vám s hubnutím. Existují stovky bezplatných a levných aplikací, které vás mohou motivovat ke cvičení, a zároveň sledovat vaše kalorie. Stejně tak jsou k dispozici bezplatné nebo levné aplikace nabízející připravené plány cvičení, hotové tréninkové postupy, které jsou zábavné a snadno zvladatelné, což vám pomůže zůstat aktivní, i když máte každodenně nabitý program.

Nebo můžete klidně zůstat doma. Samozřejmě nikoli na gauči u televize, ale s nastartovaným fitness programem, ke kterému stačí karimatka, pár činek, cvičební guma, švihadlo či jiné drobné (a levné) fitness pomůcky!

Autor: Katka Procházková
if (show_sssp) { document.querySelector(".fb-comments").remove(); }
zavřít reklamu