Věděli jste, že jídlo může oživit partnerský život? Poradíme vám, co jíst

Chcete-li oživit váš partnerský život a dodat mu erotický náboj, začněte stravou. Které potraviny podporují vzrušení a zvyšují požitek z milování?

Celer jako král ložnic

Přísun čerstvého ovoce a zeleniny je základním předpokladem sexu. Jsou totiž zdrojem vitaminů skupiny A, C a E, dále draslíku a dalších důležitých živin. Vitamin A je důležitý pro tvorbu spermií, vitamin C ovlivňuje produkci pohlavních hormonů a vitamin E okysličuje krev, což má vliv na kvalitu pohlavního aktu. Draslík tělu dodává energii a též podporuje tvorbu pohlavních hormonů.

V tomto směru je nejlepší obyčejný celer. Je významným zdrojem vitaminu B, protože obsahuje všechny vitaminy této skupiny ve vyváženém množství. Pokud je jich v organismu dostatek, není třeba se obávat depresí či stresu. Listy celeru zase obsahují velké množství vitaminu C, a to dokonce více než obsahuje citron.

Z dalších vitaminů najdeme v celeru vitamin A, E a K. Celer je také plný draslíku, hořčíku, chromu, sodíku, vápníku, železa, zinku a jodu. Taková kombinace pozitivně stimuluje sexuální výkony. Obdobné účinky mají banány, brusinky, chřest, mrkev listová zelenina, zázvor rajčata, pórek či cibule.

Čokoláda navnadí

Kakaové boby obsažené v čokoládě jsou zdrojem látek, které přispívají ke zlepšení nálady, a tím i ke zvýšení zájmu o sex. Pokud nejste na sladké, můžete si dopřát ústřice, krevety nebo houby.

Vášeň jako med

Med je považován za univerzální afrodiziakum. Obsahuje totiž řadu vitaminů, minerálů a dalších prospěšných přírodních látek, které utužují zdraví, mají vliv na dobrou náladu i na sexuální choutky. Můžete ho mlsat samotný, ale stejné účinky má namazaný na chlebu nebo třeba jako medový perník.

Výdrž se železem

Pokud železo chybí, následkem je nedostatek červených krvinek v organismu. To vede k únavě, ale také k nedostatečným sexuálním výkonům. Ženy, které trpí nedostatkem červených krvinek mají problém s dosažením orgasmu a muži s udržením erekce. Strava by tedy měla být bohatá na brambory, fazole, sójové produkty, ořechy a různá semínka.

Pikantní erotika s kořením

Chcete, aby vámi lomcovaly sexuální choutky? Nešetřete kořením! Právě voňavé, exotické nebo pořádně pálivé přísady dokáží hlavně muže pěkně rozparádit. Takže do guláše přidejte bez obav drcenou chilli papričku nebo nálož pepře. Chilli papričky navíc obsahují látky, které prokrvují pohlavní orgány a tím zvyšují jejich citlivost. Tato pochutina má také vliv na zlepšení potence. Ale chuť na sex podporují i další přísady, například muškátový oříšek, vanilka, skořice, zázvor, máta hřebíček či šalvěj.

Věřte nebo ne, úloha vitaminů v oblasti erotiky je velká. Například vitamin B12 vyprovokuje touhy. Takže určitě konzumujte mléčné výrobky, tam je tohoto vitaminu nejvíc.

Navíc vám námi navržená strava prospěje i v jiných oblastech, které se týkají vašeho zdraví.

 

Autor: Karel Mareš
if (show_sssp) { document.querySelector(".fb-comments").remove(); }
zavřít reklamu