Čichání ke špinavým ponožkám se mu vymstilo, skončil v nemocnici s infekcí plic

Už jste se setkali s někým, kdo trpí fetišismem? Tato podivná posedlost zachvátila jednoho muže tak, že každý den, když se vrátil z práce, čichal ke svým použitým ponožkám. Tato závislost se mu však ale vymstila tak, že vedla k nepříjemným zdravotním problémům.

Muži voněly jeho špinavé ponožky

37letý muž z Číny byl hospitalizován se závažnou plicní infekcí, jejíž příčinou bylo mužovo každodenní popracovní čichání ke špinavým ponožkám. Na tom by nebylo snad nic neobvyklého, protože čichání k zapáchajícím ponožkám se zdá jako neškodný zlozvyk, ovšem v případě tohoto muže se mu stala osudným nebezpečná houba, která se mu vyvinula v obuvi.

Při vdechování zápachu z ponožek tak inhaloval i tuto houbu, která se dostala do jeho plic a způsobila infekci. Ta se u muže projevila silnou bolestí na hrudi a kašlem.

Po narození jí lékaři prorokovali krátký a neplnohodnotný život. Mladá dívka ale dokazuje, že vůle a odhodlání dokážou zázraky.

Muž se proto rozhodl vyhledat lékařskou pomoc. Lékaři také zjistili, že jeho imunitní systém byl velmi slabý, protože muž toho moc nenaspal – narodilo se mu dítě, které místo toho, aby spalo v noci, spalo přes den. Muže na pár dnů hospitalizovali a jeho zdravotní stav se během několika dnů zlepšil.

Je skutečně možné onemocnět plicní infekcí ze špinavých ponožek?

Aaron Glatt, MD, tiskový mluvčí společnosti Infectious Diseases Society of America a lékařský předseda v South Nassau Community Hospital v New Yorku, si myslí, že je to možné – ale docela nepravděpodobné. Podle něj se téměř každému na nohách vyskytují různé houby, takže pokud tento muž ke špinavým ponožkám čichal opravdu ve velké míře, houba se mu dostala do plic.

Tento text vychází z videa publikovaného na kanálu TV Hu na platformě YouTube.

Autor: Michaela Richterová
zavřít reklamu