Jak přirozeně bojovat proti vypadávání vlasů, které způsobuje štítná žláza?

I když padání vlasů, zejména u žen, je velmi nepříjemné, jedná se o naprosto běžný a přirozený proces, který je bohužel mnohdy doprovázen újmou na našem psychickém zdraví. Jednou z hlavních příčin ztráty vlasů je dysfunkce štítné žlázy.  Těchto 8 kroků vám může při boji proti padání vlasů pomoci.

Jak štítná žláza způsobuje vypadávání vlasů?

Řídnutí vlasů, které způsobila dysfunkce štítné žlázy, je charakterizováno ztrátou vlasů z celé pokožky hlavy – vypadávání vlasů není omezeno na jedinou oblast. Hlavním důvodem ztráty vlasů je nerovnováha hormonů v těle – a jak hypertyreóza, tak i hypotyreóza spouští tento druh vypadávání vlasů. Když člověk podstoupí léčbu štítné žlázy, vypadávání vlasů se omezí, ale téměř nikdy vlasy nenarostou ve stejné kvalitě.  Prvním krokem k léčbě je konzultace s lékařem.

Biotin

Biotin, také známý jako vitamín H, je nezbytný vitamín pro růst vlasů. Právě biotin patří mezi nejpřednější a nejdoporučovanější doplňky určené pro vypadávání vlasů způsobené štítnou žlázou. Biotin však může ovlivnit výsledky testů štítné žlázy – a proto než začnete doplňky užívat, se poraďte s odborníkem.

Šampony

Najít skutečně dobrý šampon pro léčbu vypadávání vlasů není vůbec jednoduché. Na trhu existuje nespočet druhů. Jestliže jsou vaše vlasy tenké a suché, hledejte produkty určené pro hydrataci – klíčovými ingrediencemi jsou glycerin, silikon a keratin. Pokud jsou vlasy dostatečně hydratované, a i přesto padají, sáhněte po produktech obsahujících látky niacin a kofein.

Kokosový olej

Dobrým zachráncem při hypotyreóze je kokosový olej. Polynenasycené tuky jsou jednou z největších příčin změn hormonů v těle. Blokují sekreci hormonu štítné žlázy, čímž dochází k řadě zdravotních problémů, a to včetně vypadávání vlasů.

Kokosový olej obsahuje mastné kyseliny se středně dlouhým řetězcem a zdravé nasycené tuky, které pomáhají obnovit funkci štítné žlázy. Konzumace jedné polévkové lžíce tohoto oleje každý den může v tomto případě být mimořádně prospěšná. Olej je dobré také aplikovat na vlasy a pokožku hlavy.

Vitamíny

Vitamín C při pravidelné konzumaci zlepšuje účinnost imunitního systému. Pomáhá také zvyšovat hladinu kolagenu, což udržuje zdraví pokožky a vlasů. Vitamín E je další prospěšný vitamin pro růst vlasů. Jedná se o známý antioxidant, který bojuje proti volným radikálům, jenž jsou často příčinou vypadávání vlasů. Vitamín E nejenom že zabraňuje vypadávání vlasů, ale také podporuje jejich opětovný růst.

Čtěte také: V nose tohoto muže rostl celý život zub, kvůli tomu trpěl zdravotními potížemi.

Pupálkový olej

Pupalkový olej je bohatý na kyseliny gama-linolové (GLA), což je omega-6 mastná kyselina, která podporuje zdravý růst vlasů. Olej zastavuje přeměnu testosteronu na DHT, čímž omezuje padání vlasů. Aplikovat jej můžete přímo na pokožku hlavy nebo jej můžete konzumovat v kapslích. Tento olej také pomáhá při hormonální nerovnováze a doporučuje se v dávkách 500 mg dvakrát denně.

Mořské řasy

Mořské řasy mají vysoký obsah jódu, který pomáhá stabilizovat funkci štítné žlázy. Také obsahují základní vitamíny a minerály, které vyživují a posilují vlasy a chrání je před škodlivými paprsky slunce.

Nepřehlédněte: Kanadská modelka plakala fialové slzy. Co bylo příčinou?

Saw palmetto

Saw palmetto je další přírodní lék, který inhibuje produkci DHT v těle. To zabraňuje vypadávání vlasů z poškozených folikul a podporuje zdravý růst vlasů. Nejlepší způsob, jak saw palmetto konzumovat, je ve formě doplňků s doporučenými dávkami 160-200 mg dvakrát denně.

Jóga

Zní to sice neuvěřitelně, ale i jóga může pomoci zmírnit hypotyreózu i hypertyreózu. Existují různé jógové ásany, zejména inverzní pózy, které mohou pomoci v účinném boji proti různým problémům se štítnou žlázou. Zastavit padání vlasů způsobené štítnou žlázou není snadné, ale také to není nemožné. Kombinací správné péče, potravinových doplňků a lékařských odborníků se tento problém dá zvládnout.

Zdroj: Healthline, stylecraze | foto: pixabay

Autor: Michaela Richterová
if (show_sssp) { document.querySelector(".fb-comments").remove(); }
zavřít reklamu