Správný jídelníček na hubnutí pro muže

Mužům se obecně hubne daleko lépe než ženám. Lépe umí ovládat své chutě a nepřepadají je šílené chutě na něco dobrého. Mají také pevnější vůli a daleko rychlejší spalování. Zatímco ženy mají největší problém se zadečkem a stehny, mužům se zase tuky nejvíce ukládají do břicha. Jak by měl tedy vypadat jejich ideální jídelníček?

Co si dát ke snídani

Vyvarujte se bílé mouce a sladkostem. Ideálně si vyberte něco, co vás na hodně dlouho zasytí a bude vám to přesto chutnat.

 1. 100 g celozrnného žitného chleba s máslem a asi 50 g šunky. Dát si můžete i zeleninu například ledový salát nebo rajčátka.
 2. Toast z celozrnného chleba asi 80 g s margarínem a 30 g sýra.
 3. 2 plátky žitného chleba s máslem a asi 50 g tvrdého sýra.

Pokud máte ráno chuť na sladké dejte si ovesné vločky s jogurtem a čerstvým ovocem. Ke každému z uvedených jídel si samozřejmě můžete dopřát čerstvé zeleniny, kolik jen chcete.

Jdeme na oběd

U mužů je důležitý dostatečný příjem živin po celý den, energetický příjem by měl být vyšší než u žen. Nejdůležitější je ale vysoký příjem bílkovin.

 1. Hovězí polévka s nudlemi, pečené kuře s vařenými brambory – celá porce by měla mít 300 g.
 2. Zeleninová polévka, rizoto s vepřovým masem – celá porce by měla vyjít do 350 g.
 3. Kuřecí vývar s nudlemi, kuřecí prsa 150 g na zelenině k tomu si můžete dát 200 g vařených brambory s bylinkami a zeleninový salát.

Odpolední svačina

Během dne je důležité dodržovat pitný režim a pít po celý den neslazené a neperlivé nápoje nebo bylinkové čaje. Přes den pak nebudete mít tolik pocit hladu. Svačina by měla být rychlá a zasytit vás.

 1. Houska s máslem a 100 g ovoce.
 2. 2 kukuřičné chlebíčky s 50 g tvrdého sýra a rajčata.
 3. Ovocný jogurt a hrstka oříšků.
 4. Ke svačině se hodí i čerstvé ovoce.

Jak by měla vypadat ideální večeře?

Na večeři to nepřehánějte, ovšem měli byste se najíst tak, aby vás později nezastihl opět hlad. Zvláště pak pokud pracujete pozdě do večera a jste zvyklí chodit spát pozdě, najezte se pořádně.

 1. Ledový salát s tuňákem a 2 plátky celozrnného chleba, paprika a mrkev.
 2. Grilovaný kozí sýr se zeleninou a plátkem žitného chleba.
 3. Rybí filé s vařeným bramborem a zeleninový salát.

K večeři si můžete dát i vajíčka, která vás zasytí. Ideální porce jsou 3 vejce – udělat je můžete jako omeletu, vařená natvrdo nebo volská oka. Jako přílohu zvolte zeleninový salát.

Tato forma hubnutí nezná až tak drasticky, pánové, co říkáte?

Autor: Lenka Svobodová
ZAVŘÍT